Dziś w Virtualo „Kapuściński – non fiction” Artura Domosławskiego, która zaraz po wydaniu wywołała burzę. Biografia kilka lat wcześniej zmarzłego Kapuścińskiego, dla jednych była pogonią za tanią sensacją i wchodzeniem z butami do życia prywatnego, dla innych stanowiła pełny obraz reportażysty.

Książki nie przeczytałam, ale teraz na pewno to zrobię. Wcześniej miałam solidne wymówki. Po pierwsze odstraszała mnie cena – 45-50 zł za książkę to trochę nie cena, jak na moją kieszeń. Ale był też inny, ważniejszy powód – objętość. 600 stron skutecznie odstraszało, nie tylko ze względu na ciężar, który trzeba byłoby ze sobą dźwigać, co byłoby dosyć kłopotliwe, zwłaszcza, że czytam zwykle „w trasie”, do tego tak obszerną książkę czytało by mi się po prostu niewygodnie.

Ebook w mobi za 9,90, więc warto, zwłaszcza, jeśli zestawi się cenę wersji papierowej, a do tego porówna wagę obu wersji.

W Nexto z kolei ebook dla kogoś, kto lubi blondynki, a szczególnie jedną. „Blondynka, jaguar i tajemnice Majów” Beaty Pawlikowskiej za 14,68 zł w epubie bez drm. Notka ze strony Nexto:

Tym razem autorka udaje się do najdalszych zakątków Imperium Majów. W pogoni za Kryształowymi Czaszkami, Atlantydą i kalendarzem Majów, przemierza Gwatemalę. Jej samotna wędrówka prowadzi przez Rzekę Skorpionów, Dom Ognia, Lodu, Ciemności i Ostrzy, przez Jaskinię Nietoperzy i Krainę Strachu zwaną Xibalba, by doprowadzić ostatecznie do… celu.

Dziękuję za przeczytanie wpisu! Jeśli Ci się spodobał, kliknij „Lubię to” lub daj +1!