Empik jest w Polsce niekwestionowanym liderem w branży czytelniczej. Warszawska spółka cechuje się nie tylko ogromną biblioteką papierowych książek, ale również szeroką gamą popularnych ostatnio ebooków. Prezentujemy listę elektronicznych książek cieszących się największą popularnością wśród polskich czytelników. Znajdziesz swoją ulubioną?

Mowa jest złotem, milczenie jest srebrem

Pacjentka to jeden z najbardziej wyczekiwanych thrillerów psychologicznych w 2019 roku. Fabuła książki opowiada o Alicii Berenson. Główna bohaterka wiedzie bardzo spokojny byt. Jest cenioną malarką i fotografką mody. Sielankę w życiu Alicii przerywają wydarzenia z pewnego feralnego wieczora. Kobieta postanawia zabić swojego męża. Gabriel ginie od pięciu kulek wypuszczonych z pistoletu, za którego spust pociągnęła główna bohaterka. Od tamtego momentu wdowa przestaje mówić i trafia do zamkniętego ośrodka. Staje się tytułową pacjentką. W szpitalu kobieta spotyka psychoterapeutę zachwyconego jej postacią oraz historią. The Faber za zadanie postawił sobie wyjaśnienie prawdy na temat Gabriela. Wydarzenia opisane przez Alex Michaelides bardzo wciągają i sprawiają, że czytelnicy nie są w stanie odciągnąć wzroku od Pacjentki. Thriller spisany na 295 stronach jest najchętniej kupowanym ebookiem w salonach Empik w 2019 roku.

Biografie i autobiografie wciąż na topie

W branży czytelniczej biografie i autobiografie od zawsze cieszyły się dużą popularnością. Czytelnik, jako człowiek, jest naturalnie ciekaw historii osób, którym udało odnieść się sukces lub tych, którzy przeżyli niesamowite i często niewyobrażalne historie. Biografię Lalego Sokołowa, który tatuował numery seryjne na ramionach więźniów osadzonych w Auschwitz, spisała Heather Morris. Tatuażysta z Auschwitz to opowieść o człowieku milczącym przez pół wieku, który na łoży śmierci, zdecydował się opowiedzieć swoją poruszającą historię. Z ebooka jesteśmy w stanie dowiedzieć się, jak wyglądało pierwsze zauroczenie młodego Sokołowa zakochanego w jednej z więźniarek. Dzięki ogromnej swobodzie, jaką został obdarzony na terenie zakładu, mógł nie tylko spotykać się z ukochaną, ale mógł również nieść pomoc innym osadzonym, którym powinien sprawiać cierpienie i niewyobrażalny ból.

Nieco mniej poruszającą, ale nadal bardzo ciekawą historię opowiada Michelle Obama w autobiografii Becoming. Moja historia. Jako pierwsza Afroamerykanka na stanowisku Pierwszej Damy Stanów Zjednoczonych, żona prezydenta Baracka Obamy pomogła uczynić Biały Dom miejscem otwartym bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Michelle Obama była głosem każdej kobiety. Nie tylko w USA, ale również na całym świecie. W swoich wspomnieniach autorka zaprasza czytelników do swojego życia. Pokazuje, co ją ukształtowało jako człowieka oraz co sprawiło, że była wyjątkową Pierwszą Damą Stanów.

Książka, która okazała się hitem telewizyjnym

Serial Ślepnąc od Świateł to bardzo wyjątkowa produkcja, przy której stacja HBO współpracowała z autorem książki o tym samym tytule. Jakub Żulczyk miał realny wpływ na końcowy wygląd scenariusza i można to zobaczyć, zgłębiając się w lekturę i serial jednocześnie. Ebook, w głównej mierze przez serial emitowany na kanale HBO, cieszy się ogromną popularnością wśród czytelników. Żulczyk zabiera swoich fanów do dynamicznego świata alkoholu i kokainy, w którym wydarzenia zmieniają się jak w kalejdoskopie. Jak przyznaje sam autor, to obraz współczesnej rzeczywistości. Rzeczywistości zdeformowanej do tego stopnia, że zwykły handlarz narkotyków staje się bardziej niezbędny od lekarza, a jego popularność w centrum największego miasta jest do pozazdroszczenia przez nie jednego celebrytę.