Pisałam już o dostępności Oyo w różnych wrocławskich Empikach, gdzie półki wprost uginały się od jego ciężaru, a kolejek nie było końca. Chwilę przed tym moim „eksperymentowaniem”, poszukiwałam też eClicto, który tak, jak szybko pojawił się na rynku, tak samo szybko o nim zapomniano. Przed Bożym Narodzeniem chyba jakoś w sieci ogłoszono, że dystrybucją eClicto zajmie się Saturn i Media Markt (dla niewtajemniczonych Saturn to Media Markt, a MM to Saturn). No i owszem, przed świętami na eClicto udało mi się trafić, dość przypadkiem, ale jednak w MM w Galerii Dominikańskiej. Chwilę potrzymałam go w rękach i odstawiłam na miejsce, choć mogłabym tak stać i oglądać przez dobrych kilka godzin – jakoś nie cieszył się większym zainteresowaniem.

Miesiąc temu, kiedy ogarnęła mnie chęć poszukiwania jakichkolwiek czytników ebooków, odwiedziłam MM na Bielanach, który jest dość rozległy. Gdy spytałam pierwszego lepszego pracownika, gdzie mają eClicto, usłyszałam, że muszę się dowiadywać gdzieś w punkcie informacyjnym, który znajduje się na końcu sklepu. Kiedy tam  dotarłam, sympatyczny pan polecił mi, żebym wróciła tam, skąd przyszłam (znaczy na początek), bo czytnik znajduje się tam. Gdy wróciłam i powtórzyłam, co usłyszałam,  pan numer dwa stwierdził, że jednak nie wie, czy eClicto  kiedykolwiek u nich był. Wyszłam i udałam się w stronę Auchan, w celu zrobienia drobnych zakupów. Podkusiło mnie, żeby udać się na dział z szeroko pojętą elektroniką i co zobaczyłam? W gablotce, jak najbardziej pod kluczem, nic innego, jak cztery różne czytniki, w tym Lark. Fakt, faktem żaden z nich raczej nie był  na e-inku, a trzech pozostałych w ogóle nie udało mi się zidentyfikować, ale coś się zaczyna dziać. Tydzień później pojechałam do Selgrosu i tam również znalazłam ze dwa czytniki, wśród gromady tabletów.

Cała ta sytuacja przypomniała mi się, gdy przeczytałam komentarz incognit pod wpisem o Empiku, który głosił, że on to ma Kindle w Tesco, tyle, że w Szkocji. I u nas pewnie będzie Szkocja, z czasem nawet Ameryka, byle tylko nie druga Irlandia.