Poszukiwanie Oyo pochłonęło mnie tak bardzo, że nie odpuściłam sobie przyjemności pytania o czytnik widmo nawet podczas pobytu w Gdańsku. Trafiłam do Empiku usytuowanego nieopodal dworca PKP i spodziewałam się, że usłyszę jedynie, że czytnika nie ma. Jakże się myliłam, jak bardzo zaskoczył mnie pan, którego spytałam o Oyo, a ten ze zdziwieniem spytał mnie, nie żartuję, „co to jest?”. Kiedy wytłumaczyłam, że to ich sztandarowy produkt, że to czytnik ebooków stwierdził, że słyszał, iż w Polsce było tylko trzy sztuki, w tym jeden w Warszawie, ale on to się nie zna i mam się udać do działu multimediów, gdzie pan o charakterystycznej fryzurze odpowie na wszystkie moje pytania. Poszłam, poczekałam, ale pana…NIE BYŁO!

Oyo chyba zupełnie zniknął nie tylko z Empików, ale również z Polski, zwłaszcza, że księgarnia na stronie głównej (sic!), w widocznym miejscu (sic!), zapowiada, iż na rynek polski wkroczą nowe czytniki ebooków i to już 19 maja! Chodzi tutaj o dwie wersje Irivera. Obie mają posiadać 6 calowy ekran w technologii e-ink (droższa wersja dotykalska), możliwość odtwarzania muzyki, klienta poczty elektronicznej i prawdopodobnie WIFI (tu też chodzi o droższą wersję). W dodatku kod źródłowy oprogramowania czytników ma być udostępniony użytkownikom, co pozwoli na stałe ulepszanie.

Jeśli chodzi o obsługiwane formaty plików, to w opisach produktów można przeczytać:

Obsługiwane formaty audio:  MP3, WMA, OGG

Obsługiwane formaty grafiki: JPEG, BMP, PNG, GIF

Obsługiwane formaty biurowe:  TXT, PDF, DOC, PPT, XLS

Obsługiwane formaty plików tekstowych: PDF, EPUB, TXT, PPT, XLS, DOC , Pliki Adobe DRM EPUB & PDF

W przedsprzedaży wersja Iriver Cover Story (z WIFI)  dostępna jest za 699,99 zł (zamiast za 899,99), a Iriver Story za 499,99 zł, (zamiast 699,99 zł).

Czuję, że Empik nie pozwoli mi się nudzić – z niecierpliwością wyczekuję 19 maja 🙂