Google Analytics nie może kłamać – coraz częściej pytacie o wersję Kindle z reklamami, czyli Special Offers. Nie jestem jej super zwolenniczką, ze względu na gwarancję czytników jedynie na terenie USA, ale zdaję sobie też sprawę, że wybieracie ją, żeby trochę zaoszczędzić, ryzykując, że czytnik się nie zepsuje – w wielu przypadkach „ryzyko” się opłaca, ale do rzeczy.

Czy Kindle Special Offers (wersja sponsorowana) jest gorsza od „normalnego” Kindle’a?

Jeśli chodzi o sprzęt, to nie – to ten sam czytnik, z tymi samymi funkcjami. Urządzenia różnią się ceną, bo Kindle z reklamami wyświetla…reklamy, które jednak nie przeszkadzają w czytaniu – to nie strona główna Onetu czy o2.pl 🙂

Kindle z reklamami – gdzie się wyświetlają?

  1. W wygaszaczu ekranu, czyli wtedy, kiedy nie czytamy – nie powinno mieć więc znaczenia, czy wyświetla się zdjęcie Agaty Christie czy Logo Coca-coli – chyba że ktoś nie lubi coca-coli 🙂
  2. Na dole ekranu głównego – w miejscu, gdzie pojawia się spis naszych dokumentów – książek, czasopism, własnych plików. To też raczej nie przeszkadza.

Poniżej zdjęcia obrazujące:

 kindlezreklamami

kindlezreklamami3

Jak zamówić wersję Kindle’a z reklamami – czy mogę to zrobić z Polski?

Nie – z Polski można zamówić droższą wersję międzynarodową (różnica ok. 100 zł, w zależności od czytnika).

Można natomiast pokombinować i kupić czytnik za pośrednictwem kogoś, kto jest w USA, zamówi sprzęt do siebie i nam go przyśle lub przywiezie.

Jest też dużo opcji zamówienia Kindle z reklamami przez Allegro, czego nie polecam, sprowadzają ją też polskie sieciówki z elektroniką, zdarzają się „promocje” na grouponach i innych.

Miałem Kindle z reklamami i się zepsuł…co teraz?:(

Teraz tylko siedzieć i płakać:)

A na serio, to:

najlepiej odezwać się do osoby, która kupiła dla nas czytnik, niezależnie od tego, czy jest to ciocia z Ameryki, czy sprzedawca z groupona, czy też wspomniana sieciówka z elektroniką – odeślą czytnik do kogoś do USA, żeby ten ktoś mógł go przesłać do Amazonu, żeby Amazon mógł go temu komuś odesłać, żeby ten ktoś odesłał go do sklepu, żeby sklep odesłał go nam.

Też zauważyłeś, że to trwa, trwa i trwa?

A teraz wyobraź sobie, że psuje Ci się Kindle bez reklam.

Piszesz do supportu Amazonu, mówisz co się stało, oni Ci mówią – „Przyślij Pan ten zepsuty, przyślemy nowy” albo „Weź Pan nie przysyłaj, tylko oczekuj kuriera”. Za jakieś trzy dni otwórz kurierowi i odpakuj nowego Kindle’a.

O ile oczywiście wciąż jest objęty gwarancją, jeśli nie, to też zaproponują wymianę za dopłatą, ale na fajnych warunkach.

Kindle bez reklam możesz kupić, korzystając z mojego poradnika, jak kupić Kindle – bezpośrednio od Amazonu.:)


Po godzinach mam też blogi: o biznesie i o modzie.