Google Analytics nie może kłamać – coraz częściej pytacie o wersję Kindle z reklamami, czyli Special Offers. Nie jestem jej super zwolenniczką, ze względu na gwarancję czytników jedynie na terenie USA, ale zdaję sobie też sprawę, że wybieracie ją, żeby trochę zaoszczędzić, ryzykując, że czytnik się nie zepsuje – w wielu przypadkach „ryzyko” się opłaca, ale do rzeczy.
Czy Kindle Special Offers (wersja sponsorowana) jest gorsza od „normalnego” Kindle’a?
Jeśli chodzi o sprzęt, to nie – to ten sam czytnik, z tymi samymi funkcjami. Urządzenia różnią się ceną, bo Kindle z reklamami wyświetla…reklamy, które jednak nie przeszkadzają w czytaniu – to nie strona główna Onetu czy o2.pl 🙂
Kindle z reklamami – gdzie się wyświetlają?
- W wygaszaczu ekranu, czyli wtedy, kiedy nie czytamy – nie powinno mieć więc znaczenia, czy wyświetla się zdjęcie Agaty Christie czy Logo Coca-coli – chyba że ktoś nie lubi coca-coli 🙂
- Na dole ekranu głównego – w miejscu, gdzie pojawia się spis naszych dokumentów – książek, czasopism, własnych plików. To też raczej nie przeszkadza.
Poniżej zdjęcia obrazujące:
Jak zamówić wersję Kindle’a z reklamami – czy mogę to zrobić z Polski?
Nie – z Polski można zamówić droższą wersję międzynarodową (różnica ok. 100 zł, w zależności od czytnika).
Można natomiast pokombinować i kupić czytnik za pośrednictwem kogoś, kto jest w USA, zamówi sprzęt do siebie i nam go przyśle lub przywiezie.
Jest też dużo opcji zamówienia Kindle z reklamami przez Allegro, czego nie polecam, sprowadzają ją też polskie sieciówki z elektroniką, zdarzają się „promocje” na grouponach i innych.
Miałem Kindle z reklamami i się zepsuł…co teraz?:(
Teraz tylko siedzieć i płakać:)
A na serio, to:
najlepiej odezwać się do osoby, która kupiła dla nas czytnik, niezależnie od tego, czy jest to ciocia z Ameryki, czy sprzedawca z groupona, czy też wspomniana sieciówka z elektroniką – odeślą czytnik do kogoś do USA, żeby ten ktoś mógł go przesłać do Amazonu, żeby Amazon mógł go temu komuś odesłać, żeby ten ktoś odesłał go do sklepu, żeby sklep odesłał go nam.
Też zauważyłeś, że to trwa, trwa i trwa?
A teraz wyobraź sobie, że psuje Ci się Kindle bez reklam.
Piszesz do supportu Amazonu, mówisz co się stało, oni Ci mówią – „Przyślij Pan ten zepsuty, przyślemy nowy” albo „Weź Pan nie przysyłaj, tylko oczekuj kuriera”. Za jakieś trzy dni otwórz kurierowi i odpakuj nowego Kindle’a.
O ile oczywiście wciąż jest objęty gwarancją, jeśli nie, to też zaproponują wymianę za dopłatą, ale na fajnych warunkach.
Kindle bez reklam możesz kupić, korzystając z mojego poradnika, jak kupić Kindle – bezpośrednio od Amazonu.:)
Po godzinach mam też blogi: o biznesie i o modzie.
Szkoda tylko że nie masz pojęcia o czym mówisz. Kupa firm na allegro zajmuje się sprowadzaniem czytników z reklamami do nas, i jeśli wystawią nam paragon lub fakturę to mamy na sprzęt 2 lata gwarancji z tytułu niezgodności towaru z umową (prawo unijne ma taki zapis że nawet jeśli producent daje rok to powołując się na NTZU mamy 2 lata), ważne tylko żeby nie brać faktury na firmę bo wtedy mamy rok rękojmi jeśli zakup był dokonany przez allegro. Więc podsumowując kupujemy Kindla taniej o ~100 zł oraz mamy rok gwarancji dłużej. Następnym razem polecam trochę poczytać zamiast pisać bzdury.
I powiedz mi, że ta dwuletnia „gwarancja” u firm na allegro obejmuje również uszkodzenie ekranu czytnika, w momencie, w którym sobie na nim zupełnie przypadkiem usiądziesz. I powiedz, że bez zająknięcia niemal, po złożeniu reklamaji, za trzy dni mam nowy czytnik.
Następnym razem polecam podawać prawdziwego maila w komentarzu, bo chcę wiedzieć, komu wyszedł tak marny hejt. I żadnej kupy na moim blogu, ładnie proszę. Tym bardziej jeśli piszesz o „kupie firm z allegro”.
ja mam ten z reklamami, nie doczytałam wtedy jak to jest z gwarancją, ale
ale czytam dużo, nie wszystko kupuję (warto dogadywać się ze znajomymi i wymieniać się ebookami, albo zrzucać się w kilka osób, w końcu papierowe książki też się pożycza znajomym 😉 więc nawet jak się zepsuje -tfu tfu- to już dawno mi się zwrócił
po pierwsze Citan ma rację. przy paragonie fiskalnym lub fakturze VAT wystawionej na Klienta indywidualnego każdy kto wystawi ową fakturę daje kupującemu 2 lata niezgodności z umową. jeśli chodzi o niezgodność z umową kupujący może domagać się:
– obniżenia zakupu wadliwego towaru
– rozwiązania umowy kupna sprzedaży
– doprowadzenia do zgodności z umową poprzez nieodpłatną naprawę
– wymiana urządzenia na nowy wolny od wad
oczywiście to sprzedawca określa jak załatwi sprawę czy wyśle i naprawi czy obniży koszty czy wymieni na nowy. w większości przypadków odbywa się doprowadzenie do zgodności z umową poprzez nieodpłatną naprawę gdyż koszt wymiany urządzenia na nowy jest wyższy niż jego naprawa.
ja jako sprzedawca mogę napisać przy uszkodzeniu mechanicznym jak piszesz Justyno iż towar był użytkowany niezgodnie z instrukcją co świadczy mechaniczne uszkodzenie wyświetlacza a tym samym ja jako sprzedawca odmawiam (i tu żądanie Klienta-naprawa, wymiana, obniżka zakupu). i w tym przypadku jestem kryty bo ZAWSZE pęknięty wyświetlacz to uszkodzenie z winy użytkownika i żaden Rzecznik Praw Konsumenta czy sąd nie stanie po stronie konsumenta